صفحه اصلی / وبلاگ / نوار نقاله

نوار نقاله

نوار نقاله چیست؟

نوار نقاله غلتکی یک سری غلتک است که در یک قاب پشتیبانی می شود که در آن می توان اجسام را به صورت دستی ، جاذبه و یا قدرت منتقل کرد. غلتک یک قسمت مهم برای هر نوار نقاله تسمه است.

یک نوار نقاله چقدر عمر می کند؟

غلتک نوار نقاله بسته به شرایطی که از آن استفاده می شود می تواند از دو تا 15 سال کار کند.

کاربردهای نوار نقاله:

طیف وسیعی از روش ها برای استفاده و تغییر از نوار نقاله غلتکی برای مصارف مختلف وجود دارد از جمله:

 جعبه های حمل و نقل

جعبه های مقوایی

جعبه ها

پالت ها

پارچه های پلاستیکی 

کیسه های پلی اتیلن

تخته های برد

و سینی ها

 

سیستم نوار نقاله غلتکی می تواند:

 برای کار با طیف وسیعی از تجهیزات جانبی از جمله خم ها ، دروازه ها و صفحه های چرخشی پیکربندی شود. از نوار نقاله غلتکی به دلیل ماهیت حمل و نقل کالا معمولاً در محیط هایی مانند انبار یا تأسیسات تولیدی استفاده می شود.

استفاده از نوار نقاله غلتکی می تواند :

به نوع انتقال ، انتقال دهنده ها و توقف هایی که می تواند به عنوان بخشی از سیستم نوار نقاله یا سیستم اتوماسیون استفاده شود. قابلیت انعطاف پذیری را ایجاد کند. نوار نقاله غلتکی را می توانید از:

فولاد ضد زنگ

گالوانیزه

پلاستیک

و یا فولاد ضد زنگ تهیه کنید.

 

نوار نقاله غلتکی از کجا آمده است؟

اولین حق ثبت اختراع در سال 1908 به هایمی گودارد ، از شرکت لوگان ، در ایندیانا اعطا شد.  این امکان حمل و نقل روان کالا را با استفاده از بلبرینگ های داخلی فراهم می کند اگرچه نوار نقاله تا پنج سال بعد به جریان اصلی وارد نشد.

اما در سال 1913 هنری فورد با معرفی خط مونتاژ مشهور نقطه عطفی در تاریخ ایجاد کرد. در طول دهه 1920 به لطف اینکه نوار نقاله قادر به حمل کالاهای سنگین تر و بزرگتر در مسافت های طولانی با سهولت بیشتری است. از راه حل های نقاله برای مسافت های طولانی استفاده می شود.

این به دلیل جنگ جهانی دوم و کمبود مواد اولیه بود که این فناوری بهبود یافت و دلیلی است که امروزه می توان از نوار نقاله غلتکی از مواد از جمله پارچه های مصنوعی و پلیمرها استفاده کرد. این امر همچنین باعث کاهش هزینه نگهداری در سیستم می شود.

از دهه 70 تاکنون ، شاهد پیشرفت هایی در فن آوری و نوآوری های خود از معرفی و بهینه سازی نوار نقاله های قدرت گرفته تا استفاده از رایانه برای کنترل برنامه های پیچیده بوده اند.  به طور مداوم تغییرات جدیدی در سیستم های نوار نقاله وجود دارد تا صنعت را در حرکت نگه دارد ، همه با هدف کاهش زمان و افزایش عملکرد مطلوب. 

پیشنهاد مطلب: آشنایی با انواع رولیک ها و غلطک معادن

نوار نقاله غلتکی در چه صنایعی استفاده می شود؟

 به دلیل سازگاری و کاربردشان ، در صنایع مختلف ، عمدتا لجستیک و ساخت ، مورد استفاده گسترده قرار می گیرند. چندین صنعت وجود دارد که از نوار نقاله غلتکی استفاده می شود که شامل:

دست زدن به غذا

بسته بندی

لجستیک

خدمات تحویل نامه

جابجایی چمدان

فولاد سازی

ساخت و طراحی

 

مزایای استفاده از نوار نقاله غلتکی گرانشی چیست؟

نوار نقاله های غلتکی جاذبه مفید هستند زیرا از نیروی جاذبه برای جابجایی وسایل استفاده می کنند.  قرار دادن نوار نقاله غلتکی گرانشی خود بر روی یک زاویه افت به این معنی است که شما می توانید محصولی را بدون منبع تغذیه جابجا کنید.  این یک سود و منفعت است زیرا بدان معنی است که:

برای جابجایی کالا از A به B نیازی به قدرت نیست ، در مقایسه با یک نوار نقاله غلتکی دارای هزینه کمتر و سازگارتر با محیط زیست.

به دلیل عدم نیاز به هیچگونه نیرو ، این امر نیاز به هزینه های نگهداری را کاهش می دهد.

بنابراین دوباره ، هزینه عملکرد و زمان نگهداری نوار نقاله را کاهش می دهد.

با این حال ، ممکن است در برخی از سناریوها یک نوار نقاله غلتکی جاذبه به عنوان نوار نقاله غلتکی دارای قدرت مناسب نباشد.

این امر به دلیل دشوارتر بودن کنترل سرعت نوار نقاله است

 که می تواند منجر به آسیب دیدگی کالا شود ، به عنوان مثال ، اگر افت نوار نقاله زیاد باشد و کالای سنگینی روی سیستم قرار گیرد.

 

مزایای استفاده از نوار نقاله غلتکی دارای قدرت چیست؟

هنگامی که شما نیاز به حمل کالا از مسافت بیشتری دارید ، نوار نقاله غلتکی دارای قدرت مناسب ترین محصول است.

به دلیل سیستم های مجهز به سیستم ، آنها می توانند کالاها را در یک بازده افقی در مسافت طولانی جابجا کنند.

سرعت قابل کنترل است بنابراین کنترل کاملی بر روند وجود دارد و این به دلیل کنترل کامل به کاهش خطر کمک می کند.

نوار نقاله غلتکی دارای قدرت این است که قادر به تحمل بارهای سنگین تر است ، به همین دلیل معمولاً از آنها در صنعت تولید استفاده می شود.

سیستم نوار نقاله غلتکی را می توان به مناطق تقسیم کرد ، به این معنی که هر منطقه را می توان به صورت جداگانه کنترل کرد که به هر منطقه فقط در صورت وجود یک مورد کمک می کند تا به کاهش هزینه و بهبود کارایی کمک کند.

این ، دوباره خطر را کاهش می دهد ، اگر موتور قطع شود یا منبع تغذیه یک منطقه متوقف شود ، فقط آن منطقه متوقف می شود و باقی مانده سیستم می تواند ادامه یابد.

مطالب پیشنهادی